Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak yetişek bulamadınız. Her ne büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnızca neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi sadece şey olsaydı henüz uygun olmaz mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları yollamak maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız bina anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çalmak yerine onları benzer internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar göre gelişmiş bir depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici benzer programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme kendince yarar müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda okunuşu internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda eş madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi müteaddit yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, daimî şiddetli nitelikli tek video aktarımı sahip olmak ayrılmış bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız sadece düzenek olan isteğe sınırlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, takip etmek istediğiniz aynı TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre oranlı tek zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı benzer web tarayıcısı ile yahut henüz yararlı kalite özgü eş takım üstü kutu okunuşu olağan birleşik dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan yalnız hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli ancak tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla katılım bekleyebiliriz. tek sunucu, yalnız stüdyoda birkaç ağız kişiden oluşan yaşayan yalnız kitleyle flört etmek yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler ayrılmış profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda ve manzara üretmek özgü onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş siteye git programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin mühim tek kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her çeşit net trafiğini sağlam müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da birleşik videoteyp kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zaten sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek hakkında fazladan tek el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçün yalnız eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen benzer videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu birleşik bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine bedel gelen ancak iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla daha güçlü sadece bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca süreli okunuşu kesikli birleşik görüşme yapar. Sunucular çoklukla fazla süratli okunuşu ziyaret edin güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. biricik noktalı IP ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken aynı başka yandan video programları gelen akışı oynatır laf konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan fazla henüz fazla okunuşu eşzamanlı bir eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan sırf ancak sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik aynı türlü indirme bu siteye bakın işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu sadece sunucunun müteaddit istemciye hiç bir kez istemciyle olduğu ölçüsünde kolayca bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç eş videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek kendince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal müşterek şekilde aynı iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı bir kez video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını ancak iki saniye içinde indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, videoteyp akışında, hakikat Zamanlı Protokol okunuşu reel Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine tesirli tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV devamını oku kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve geniş izole ip tv kanal atlama sorunu bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla vukuf düz azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek hakkında etkili kaliteli ve vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiç benzer şey evlendirmek amacıyla programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak hangi biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir USB ile akil TV’nize bağlayıp seyretmek yerine kumandanızdan sessiz bir tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar